Modern araçları kullanarak, çağı yakalayan, yeniliğe ayak uyduran profesyonel dijital atölyeniz Digitolye…

Galeri

İletişim

Ankara, Yenimahalle

Bursa, Merkez

digitolye - dijital atölyeniz

Uygun Fiyatlı CDN Hizmet Paketleri

CDN (İçerik Dağıtım Ağı), sunucu ile kullanıcı arasındaki fiziksel mesafeyi azaltarak web sayfası içeriğinin yüklenmesindeki gecikmeleri en aza indirmeye yardımcı olan yüksek düzeyde dağıtılmış bir sunucu platformudur. Bu, dünyanın her yerindeki kullanıcıların aynı yüksek kaliteli içeriği yavaş yükleme süreleri olmadan görüntülemelerine yardımcı olur.

CDN olmadan, içerik kaynağı sunucuları her bir son kullanıcı isteğine yanıt vermelidir. Bu, başlangıç ​​noktasına ve müteakip yüklemeye önemli bir trafikle sonuçlanır, böylece trafik ani artışları aşırı derecede yüksekse veya yük kalıcıysa kaynak arızası olasılığını artırır.

Son kullanıcı isteklerine kaynak yerine ve son kullanıcıya daha yakın fiziksel ve ağ yakınlığında yanıt vererek, CDN, içerik sunucularından gelen trafiği boşaltır ve web deneyimini iyileştirir, böylece hem içerik sağlayıcısına hem de son kullanıcılarına fayda sağlar.

service-01_img-1_01
service-01_img-1_02
service-01_img-1_03
service-01_img-1_04
service-01_img-1_05
service-01_img-1_06
service-01_img-1_07
Digitolye - Dijital Atölyeniz

CDN Nasıl Çalışır?

İnternet trafiğinin yarısından fazlası bir içerik dağıtım ağı (CDN) tarafından sunulmaktadır. CDN’nin amacı, isteğin kat etmesi gereken fiziksel mesafeyi azaltarak gecikmeyi – bir web sayfası için istek gönderme ile web sayfasının cihazınıza tamamen yüklenmesi arasındaki gecikmeyi – azaltmaktır.

Örneğin, İngiltere merkezli bir sunucudan gelen içeriği görüntülemek isteyen ABD’li bir ziyaretçi, bu isteğin Atlantik’i geçmesi gerekiyorsa, kötü yükleme süreleri yaşayacaktır.

Bununla mücadele etmek için, CDN’ler web sitesi içeriğinizin önbelleğe alınmış bir sürümünü dünya çapında “varlık noktaları” (PoP) olarak bilinen birçok coğrafi konumda depolar. Bu PoP’ler kendi önbelleğe alma sunucularını içerecek ve bu içeriği kullanıcının konumunda teslim etmekten sorumlu olacaktır.

Web tarayıcıları, HTML, resimler, CSS ve JavaScript dosyaları gibi web sayfalarını oluşturmak için gereken içerik için istekte bulunur. Çoğu CDN için, her içerik talebi, son kullanıcının en uygun şekilde konumlandırılmış bir CDN sunucusuna eşlenmesine neden olur ve sunucu, istenen dosyaların önbelleğe alınmış (önceden kaydedilmiş) sürümüyle yanıt verir. Dosyaları bulamazsa, CDN platformundaki diğer sunuculardaki içeriği arayacak ve yanıtı son kullanıcıya gönderecektir. Bununla birlikte, içerik kullanılamadığında veya eski olduğunda, CDN, kaynak sunucuya bir istek proxy’si görevi görür ve gelecekteki isteklere hizmet etmek için getirilen içeriği depolar.

Web sitesi içeriğinin teslimi, CDN’ler için yaygın bir kullanım örneği olsa da, bir CDN’nin sunabileceği tek içerik türü değildir. Aslında, CDN’ler aşağıdakileri içeren inanılmaz bir içerik yelpazesi sunar: 4K ve HD kalitesinde video; ses akışları; uygulamalar, oyunlar ve işletim sistemi güncellemeleri gibi yazılım indirmeleri; tıbbi ve mali bilgileri içeren veri kayıtları; ve daha fazlası. Potansiyel olarak dijitalleştirilebilen herhangi bir veri bir CDN aracılığıyla iletilebilir.

Digitolye - Dijital Atölyeniz

Neden CDN Hizmeti Almalısınız?

CDN’ler, bir web sitesinin hızını artırmanın yanı sıra gecikmeyi de düşürmenin kolay bir yolunu sunar. Bu nedenle, içeriğin tüm dünyadaki kullanıcılara hızlı, verimli ve güvenli bir şekilde sunulması için çok önemlidir. 

Daha fazla işletme çevrimiçi hale geldikçe ve dünya internette alışveriş yapmak, bağlanmak ve paylaşmak için bir araya geldikçe, içerik sağlayıcılar, farklı içerik türlerinin sunulması, farklı cihaz türleri için içerik ayarlama (cihaz algılama) gibi giderek artan bir dizi zorlukla karşı karşıya kalmaktadır. Bir içerik dağıtım ağının doğal yetenekleri, CDN sağlayıcılarının, işletmelerin bu çeşitli medya dağıtım zorluklarının üstesinden gelmelerine yardımcı olmak için benzersiz bir şekilde konumlandırılmış ve hizmet vermeye hazır hale getirilmiştir.

Neredeyse 20 yıldır, CDN’ler, perakende, finans, sağlık hizmetleri ve diğer işletmeler için dünyanın her yerindeki son kullanıcılara hızlı ve geniş ölçekte çevrimiçi içerik sunan İnternet’in görünmeyen omurgasını oluşturdu. Çevrimiçi olarak neredeyse her şeyi yaptıysanız, bilseniz de bilmeseniz de bir CDN’den yararlanmışsınızdır.

object
Düşük Hacimli Paketler

CDN Hizmet Paketleri

250GB Paketi

499
Yıllık
 • 250 GB Trafik
 • Ücretsiz Kurulum
Popüler

500GB Paketi

899
Yıllık
 • 500 GB Trafik
 • Ücretsiz Kurulum

1 TB Paketi

1699
Yıllık
 • 1 TB Trafik
 • Ücretsiz Kurulum
Yüksek Hacimli Paketler

CDN Hizmet Paketleri

2 TB Paketi

3199
Yıllık
 • 2 TB Trafik
 • Ücretsiz Kurulum
Popüler

5 TB Paketi

6400
Yıllık
 • 5 TB Trafik
 • Ücretsiz Kurulum

10 TB Paketi

11999
Yıllık
 • 10 TB Trafik
 • Ücretsiz Kurulum
Digitolye - Dijital Atölye

Genel Özellikler

object
info-box_elements_02-2
info-box_elements_02-1

Ücretlendirme

İhtiyacınıza en uygun paketi seçerek yalnızca ihtiyacınız kadarını ödersiniz.

info-box_elements_01-2
info-box_elements_01-1
info-box_elements_01-3

Güvenlik

SSL sertifikanız ile uyumlu CDN hizmeti ile web sitenizin verilerini korumaya devam edin.

info-box_elements_03-1
info-box_elements_03-2

Yüksek Hacimli Planlar

Büyük web sitelerine özel planlar ile web sitelerinizi istediğiniz gibi hızlandırın.

info-box_elements_01-2
info-box_elements_01-1
info-box_elements_01-3

Global Network

İçeriklerinize Ankara ve İstanbul dahil toplamda 31 veri merkezinden çok hızlı şekilde ulaşabilirsiniz.

info-box_elements_03-1
info-box_elements_03-2

Hız

Web sitenizi dünyanın her yerinde eşit yüklenme hızıyla kullanıcı deneyiminizi arttırabilirsiniz.

Ücretsiz Kurulum

CDN Kurulumu ile ilgili ekibimizden ücretsiz kurulum desteği alarak hizmetimizi kullanabilirsiniz.

info-box_elements_02-2
info-box_elements_02-1
info-box_elements_02-3