Modern araçları kullanarak, çağı yakalayan, yeniliğe ayak uyduran profesyonel dijital atölyeniz Digitolye…

Galeri

İletişim

Ankara, Yenimahalle

Bursa, Merkez

digitolye - dijital atölyeniz

Youtube Paketleri

İntro Nedir?

İntro dediğimiz tabir “Giriş” ve “İçeriye doğru” anlamlarını taşımaktadır. Reklam ve tanıtımlarda ya da youtube videolarında logomuzun çeşitli efekt ve seslerle hareketlendirme işlemidir.

İntro Nasıl Olmalı?

İntronun ana amacı, markamızın izleyenler tarafından bilinmesi ve akılda kalıcılık sağlamasıdır. Logolar her zaman sektörünüzü ve temanızı yansıtmayabilir. Bir gayrimenkul şirketiniz olduğunu varsayalım. Bu logo, duman yada ateş temalı bir introyla anlamını yansıtmaz. İzleyenlerde farklı bir anlam uyandırır. Ama bu logoyu Binaların arasında hareket ettirirsek ya da gayrimenkul ve inşaat sektörü ile alaklı olan çeşitli figürlerle bağdaştırırsak, logonuz ilk 3 saniyede izleyenlere kendini tanıtabilir. Bu nedenle introlarda müzik, renk ve tema çok önemlidir.

Nerelerde Kullanılır?/ Kullanılmaz?

Aklınıza gelebilecek tüm videolarda ilk 5 saniye de gösterilir. Videonun ortasında ya da sonunda izleyenleri fazla sıkmadan kullanabilirsiniz.

Ama bir sosyal medya platformunda reklam veriyorsanız introların başta olmaması tavsiye edilir. Çünkü heryerde olduğu gibi reklam dilinde de ilk 5 saniye kuralı vardır. İlk 5 saniye içinde karşı tarafa ne anlatırsak bize avantajdır. Reklamı izleyenler ilk saniyelerde intronuzu görürse kapatma olasılığı yüksektir. Hızlı tüketim çağında olmamız sebebiyle reklamlarda ilk gösterilmesi gereken yaptığınız işin ana teması olmalıdır.

Play Video
Digitolye - Dijital Atölyeniz

Outro (Ekran Sonu) Nedir?

Hayatımıza youtube girmesiyle anlamını değiştirdiğimiz bir kelimedir.

İntronun tersi (Çıkış) anlamını taşımaktadır. İzleyenlere videonun sonunda diğer videolarını önerebileceği,  logo ve sosyal medya adreslerinin bulunduğu kısımdır. Bizler ekran sonlarını yaparken videoların konacağı yerleri önceden ayarlıyoruz ve böylelikle siz video edit yaparken en sona OUTRO’yu koyabiliyorsunuz. Youtube videoyu yüklediğinizde bu boş kısımlara daha önceden yapılmış videoları koyduğunuzda herhangi bir taşma söz konusu olmamaktadır.

Logo Geçişi (Seperatör) Nedir?

Logonuzun 2 ya da 3 saniye ile hızlı bir şekilde ekrana girip çıkmasıdır. Her ne kadar introya benzese de arasında farklar vardır. Genelde müzik kullanılmaz sadece bir ses efekti ile gösterilir.

Nerelerde ve Ne Sıklıkla Kullanılır?

Kullanım amacı ise sahne aralarında, cümle sonlarında ya da başka bir bölüme geçildiğinde logonuzun akılda kalıcılığını sağlamasıdır.

10 Dk’lık bir videoda dakika da 1 defa kullanılması daha uygundur. İntroya nazaran kullanım oranı çok daha yüksektir. introlar 5 ile 15 saniye arasında bi uzunlukta olduğu için izleyenleri sıkabilir. bu nedenle logo geçişleri hem kısa hem etkili yapıya sahiptir.

Tabi sadece logo değil Etkinlik adı – Bölüm adı – Challange adı – ya da Başlıklar da yazılarak efektif bir görüntüye sahip olunabilir.

Açışış Videoları (Opener) Nedir?

Logo, Slogan ve sosyal medya adreslerinizin olduğu bir animasyondur. Çeşitli kullanım şekilleri vardır. Misal Youtuber arkada konuşurken saydam bir şekilde ön plana gelir ve arkada youtuberi farklı renkte yada flu bir şekilde görürüz.

Youtube videolarına baktığımızda genel bir işleyiş ve sıralama vardır.

 1. intro
 2. Videoyu anlatan kısa bir özet ya da sunum (youtuber)
 3. Açılış videosu (Opener)
 4. Videoya başlangıç (youtuber)

Sosyal medya adreslerini sıklıkla kullanan youtuberler genelde bu açılış videolarını çok kullanırlar. Hatta 10 dk’lık videoda 3-4 defa gösterirler. Kaliteyi arttırdığı gibi akılda kalıcılığın sağlanmasında da en önemli faktörlerden biridir.

Abone OL – Beğen  ve Bildirim Aç Animasyonları ne amaçla kullanılır?

Kanalınızı büyütmeye ve daha çok kitleye hitap etmenize fayda sağlayacak en önemli animasyonlardır.

Nasıl mı?

Çok etkileyici bir video hazırlasanızda izleyenler bazen abone olmuyor ya da videoda Beğen butonuna basmıyor. Bazı insanlar kendi görüşlerini bildirmek istemezler ve tek bir kişi olduğu için büyük bir etki bırakacağını farketmeyebilirler. Ünlü youtuberler bunları bildikleri için her ne kadar milyonlarca abonesi olsa da izleyicilere hatırlatmak gereği duyarlar. Bazen hatırlatmak bile işe yaramayabilir. Bunun için böyle göze hoş gözüken efektif animasyonlar bu görevi kolaylıkla üstlenir.

Videolar beğenildiğinde tavsiye edilen videolar arasına girebilir ve izlenme sayıları artar.

Bildirimleri açan izleyicilere ise videolarınız daha çabuk ulaşır ve izlenme sayıları daha hızlı artar.

Birde tavsiye olarak “KANALIMA ABONE OLMAYI UNUTMAYIN” gibi cümleler kurmayın artık çok klişe oldu ve sizi amatör gösterir. Farklı kelimelerke farklı cümleler kurun ya da hiç cümle kurmayın animasyonlar sizi anlatsın 🙂

 

Geçiş Animasyonları Nedir?

Geçiş animasyonları logosuz bir şekilde sizin renklerinizi ve temanızı yansıtan efektlerdir. Ekranın sağından, solundan ya da direk ortasından çıkıp,  1, 2 saniye de biten solid, shape temalı geçişler olarak bilinir.

Geçiş Animasyonları Nerelerde ve Ne Amaçla Kullanılır?

Cümle bitişi, sahne bitişi, ya da birbirinden farklı 2 görüntünün arasına koyulabilir. Bazı yayıncılar,  konusurken yaptığı hataları izleyenlere göstermemek adına da çok kullanır.

Örnek vermek gerekirse tek bir kamera kullanan yayıncılar bir telaffuz hatası yaptığında bunu düzeltmek isterler. Haliyle düzelttiklerinde videoda zıplama, atlamalar gözükecektir. Bu videoda atlanılan yerde bu efektler geldiğinde o hatayı hiç yapmamış gibi olacaklardır. Çünkü atlama sırasında videonun önünde geçiş efekti olduğu için youtuber gözükmeyecek ve seste montajlandığı için devamlılık sağlanmış olacaktır.

Diğer kullanım amacı ise videodaki durağanlığı, dinamik hale getirmesidir. İzleyenlerin algısını açık tutup size odaklanmasını sağlar.

 

Yazı Ekranları Nedir ve Neden Gereklidir?

Bazı video temalarında ekrana gelebilecek birden çok yazı olabilir.  Örneğin; Yemek kanalınız var ise içindekilerini yazabilecek bir yazı ekranı, olmazsa olmazlardandır.

Düşünsenize düz bir şekilde yazının videonun üstüne geldiğini. Böyle videolar gördüğümüzde, içerik ne kadar iyi olursa olsun amatör yaftasını yapıştırmadan geçmeyiz. “Emek verilmeden hazırlanan videolar izlenmemeye mahkumdur” bilinç altıyla ilerleyerek, tüm yazıların altına en azından bir bant atılması gereklidir. Bu bantlar ve ekranlar kaliteyi arttırdığı gibi,  yazıyı arka plandan ayırıp görünürlülüğünü fazlalaştırmakta ve dikkat çekmektedir. Sarı renkte bir arka planın üstüne turuncu renkte bir yazı yazarsanız demek istediğimizi çok iyi anlayacaksınızdır. Ama yazının arka planına Siyah renkte bir bant atıp yazıyı üstüne yazarsanız kaliteyi göreceksinizdir.

Tabi ki sadece yemek kanalları için değil. Finans ve ekonomi kanalları, okul ve ders kanalları, sağlık, eğlence, spor, bilgi ve aklınıza gelebilecek her yerde kullanılabilir.

Söz uçar, yazı kalır mantığı ile ilerlersek,  durağan bir videoda odaklanmış bir şekilde izlerken sağdan soldan çıkan yazılar, izleyenlerin dikkatini çektiğini sizde biliyorsunuz 🙂

object
Youtube Paketleri

Herkese Göre Paketler

TEMEL PAKET

Teklif Al
Youtube Özel
 • 1 Adet İntro (Logo gösterimi)
 • 1 Adet Outro - Ekran Sonu
 • 1 Adet Açılış Videosu
 • 2 Adet Abone Ol Animasyonu
 • 1 Adet Logo Geçiş  Animasyonu
 • 2 Adet Geçiş Efekti
 • 1 Adet Sosyal Medya Gösterimi
 • 2 Adet Yazı Ekranı
 • 1 Adet Alt Bant
 • 2 Adet İsimlik
 • Youtube Kapak Grafiği İçermemektedir.
 • Kısa Tanıtım İçermemektedir.
Önerilen

Standart Paket

Teklif Al
Çok Satan
 • 2 Adet İntro (Logo gösterimi)
 • 1 Adet Outro - Ekran Sonu
 • 2 Adet Açılış Videosu
 • 3 Adet Abone Ol Animasyonu
 • 3 Adet Logo Geçiş  Animasyonu
 • 4 Adet Geçiş Efekti
 • 2 Adet Sosyal Medya Gösterimi
 • 3 Adet Yazı Ekranı
 • 2 Adet Alt Bant
 • 3 Adet İsimlik
 • 1 Adet Youtube Kapak Grafiği (Kanalınıza uygun tasarlanacaktır.)
 • 1 Adet Kısa Tanıtım

Pro Paket

Teklif Al
Profesyonel
 • 3 Adet İntro (Logo gösterimi)
 • 2 Adet Outro - Ekran Sonu
 • 3 Adet Açılış Videosu
 • 5 Adet Abone Ol Animasyonu
 • 5 Adet Logo Geçiş  Animasyonu
 • 10 Adet Geçiş Efekti
 • 5 Adet Sosyal Medya Gösterimi
 • 5 Adet Yazı Ekranı
 • 5 Adet Alt Bant
 • 5 Adet İsimlik
 • 1 Adet Youtube Kapak Grafiği (Kanalınıza uygun tasarlanacaktır.)
 • 2 Adet Kısa Tanıtım
 • 1 Adet Yeni Logo Tasarımı
 • 10 DK'lık Video Kurgu-Montaj
Digitolye - Dijital Atölye

Paketlerin Genel Özellikleri

object
info-box_elements_02-2
info-box_elements_02-1

Temel Paket Özellikleri

Hobi olarak video içeriği üretenler için ideal ve düşük bütçeli bir paket.

 

12 Farklı kategoriden sadece 10 tanesini alabilmektesiniz.

Toplam 14 Video içermektedir.

info-box_elements_01-2
info-box_elements_01-1
info-box_elements_01-3

Standart Paket Özellikleri

En çok satılan ve youtube tam anlamıyla başlayanlara özel bir pakettir. Videolarınızı artık eş, dost ve akraba değil de genel izleyici kitlesine hitap ediyorsa ve izlenmeler bin üzerine çıkmışsa bu paketi seçmeniz daha doğru olacaktır. Temel Pakete kıyasla daha çok ürün ve alternatif içermektedir.

12 Kategorinin tamamını alabilirsiniz.

Toplam 25 Video ve 1 Adet Kapak grafiği içermektedir.

info-box_elements_03-1
info-box_elements_03-2

Pro Paket Özellikleri

Kazançlarını bu yönde ilerletmek isteyen kişilere hitap etmektedir. Eğer Sıfırdan profesyonelce başlamak istiyorsanız bu paket uygundur. Bu paket 12 kategorinin dışında yeni logo tasarımı ve 10 dk'lık video edit içermektedir.

Kurgu ve montaj : Siz sadece videonuzu çekip bize atacaksınız  ve biz onu pro pakete dahil olan her kategoriyi, kurallara uygun şekilde yerleştirip size HAZIR şekilde atacağız. Faydaları ise şu şekildedir;

* Kanalınızın Ana teması belirlenmiş olacaktır.

* Editlediğimiz video, bundan sonraki video edit işlemlerinizde size klavuzluk yapacaktır.

*  Profesyonel başlangıç için idealdir.

Logo Tasarımı : Temanıza uygun logo tasarımı yapılacaktır.

Temel ve Standart Pakete kıyasla daha çok ürün ve alternatif içermektedir ve tüm kategorilerden alabilirsiniz.

12 Kategorinin tamamı + Yeni Logo tasarımı + Kurgu montaj Hediye.

Editlenmiş videoyla birlikte 52 Adet video İçermektedir.

info-box_elements_01-2
info-box_elements_01-1
info-box_elements_01-3
info-box_elements_03-1
info-box_elements_03-2
info-box_elements_02-2
info-box_elements_02-1
info-box_elements_02-3